Круль Петро Франкович

доктор мистецтвознавства,

професор, завідувач кафедри виконавського мистецтва

<strong>Персональна інформація</strong><strong>Основні публікації</strong><strong>Діяльність</strong><strong>Контакти</strong>

КРУЛЬ Петро Франкович (24. 04. 1959, с. Середній Майдан Надвірнян. р-ну, нині Івано-Фр. обл.) – музи­кознавець, валторніст, педагог. Кандидат педагогічних наук (1991), доктор мистецтвознавства (2001), професор (2003). Закінчив Харківський державний інститут культури (1982; кл. валторни І. Якустіді). Відтоді – у Прикарпатському університеті (м.Івано-Франківськ): 1991–2001 – завідувач кафедри музикознавства, від 2002 – ака­демік інструментального виконавства. К. – автор оригінальної методики опрацю­вання рукописного матеріалу, що дозволяє відкрити малознаний пласт української музичної культури. Досліджує також духові та ударні музичні інструменти.

Автор трьох одноосібних монографій:

«Синтезоване виконавство – єдиний творчий процес», (Київ, 1996);
«Національне духове інструментальне мистецтво українського народу», (Київ, 2002);
«Східнослов’янська інструментальна культура : історичні витоки і функціонування», (авторське свідоцтво на винахід).
Автор підручника для вищих музичних навчальних закладів ІV рівня

акредитації «Духовий інструментарій в історії музичної культури України», (Київ, 2013) та більше ста статей у наукових журналах та збірниках.

З грудня 2011 р. – академік Академії наук вищої освіти України.

Співавтор наукового міжнародного проекту «Проблема духовного світу євро-карпатського регіону: культурологічний аспект».

Кількість наукових робіт — 119 статей в журналах і збірниках.

Стітті за 2014 рік:

1.Духовий інструментарій в музичній культурі України: підручник для вищих музичних закладів ІV рівня акредитації / П.Круль. – Ів.Франківськ: ПНУ ім.Василя Стефаника, 2013. – 219 с. (Лист № 1/11-1269 від 01.02. 2012 р.)

2. Круль П. Ефективність навчального процесу в умовах професійної музичної освіти// Збірник наукових праць НМАУ ім. П.Чайковського (до 100-річчя НМАУ ім. П.Чайковського) – Виконавське музикознавство.- Вип. 21, Київ. – 2013. – С.30-36.

3. Круль П. Оновлення змісту музичної освіти в контексті європейської інтеграції// Міжнародний семінар “Євроінтеграційні процеси української музичної освіти”. – Одеса-Київ. – 2013.

4. Круль П. Український камерний ансамбль духових інструментів ХХ століття // Історія становлення та перспективи розвитку духової музики в контексті національної культури України та зарубіжжя. Збірник матеріалів V Міжнародної науково-практичної конференції. Випуск 5. – Рівне: Волинські обереги, 2013. – С. 144-148.

5.Круль П.,Теуту І. Специфіка виникнення та формування народної музично-виконавської культури Галицького регіону Карпат // “Карпатський край” ПНУ ім. В.Стефаника. Мистецтвознавство і культурологія: Вип. 3.- Івано-Франківськ, “Фоліант”, 2013.- С. 190-197.

6. Круль П. Оновлення змісту музичної освіти в контексті європейської інтеграції// Міжнародний семінар “Євроінтеграційні процеси української музичної освіти”. – Одеса-Київ. – 2013.

7. Круль П. Український камерний ансамбль духових інструментів ХХ століття // Історія становлення та перспективи розвитку духової музики в контексті національної культури України та зарубіжжя. Збірник матеріалів V Міжнародної науково-практичної конференції. Випуск 5. – Рівне: Волинські обереги, 2013. – С. 144-148.

8. Круль П. Виконавське мистецтво на духових інструментах в контексті розвитку духовності молодої генерації українців //Восьма Всеукраїнська науково-практична конференція “Народознавчі студії пам’яті В.Т.Скуратівського” з проведенням круглого столу на тему:”Традиційна народна культура українців: спадкоємність і новаторство”. 24-25 жовтня 2013 р. – Київ.

Член спеціалізованої наукової ради по захисту докторських дисертацій з спеціальностей «Теорія і методика навчання музики і музичного виховання» та «Теорія, методика і організація культурно-просвітницької діяльності», КНУКіМ.

Член спеціалізованої вченої ради К 20. 051.08. Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника.

Член експертної комісії Міністерства культури і туризму України.

Член спеціалізованої наукової ради по захисту докторських дисертацій з спеціальностей «Історія України» та «Етнологія», ПНУ ім. В.Стефаника.

Член Вченої ради Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника.

Член науково-технічної ради Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника.

Член редакційної колегії наукового вісника Волинського національного університету ім. Л.Українки.

Член редакційної колегії збірника наукових праць РДГУ.

Член редакційної колегії музичної енциклопедії НАН України, том ІІ, ІМФЕ ім. М.Т.Рильського.

Член редакційної колегії наукового вісника серії «Мистецтвознавства» Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника.

Член редакційної колегії збірника наукових праць УЦКД Міністерства культури і туризму України.

Член редакційної колегії збірника наукових праць Інституту українознавства Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника.

Член редакційної колегії Івано-Франківський енциклопедичний словник.

Член редакційної колегії “Історико-етнографічний нарис Покуття”. (Манускрипт — Львів).

Член редакційної колегії наукових праць Інституту україністики Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника.

Член редакційної колегії наукового журналу Інституту туризму Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника.