Попелюк Михайло Васильович

Заслужений артист України,
Викладач дисциплін:
Фах (сольний, концертно-камерний спів)

Персональна інформаціяОсновні публікаціїДіяльністьКонтакти

Попелюк Михайло Васильович (10.09.1956), доцент, заслужений артист України. Освіта – Івано-Франківський державний педагогічний інститут імені Василя Стефаника (1985), кваліфікація – вчитель музики і співів.

І. Наукові праці:
1 Український романс як явище національно ку-льтурного розвитку стаття Збірник статей Вока-льне мистецтво: Істо-рія. Сучасність. Пер-спективи, Івано-Франківськ, 2015р. 0,82
ІІ. Навчально-методичні праці:
2 Особливості постанов-ки голову на початко-вому етапі друк Навчально -методичні рекомен-дації для студентів-вокалістів мистець-ких закладів, Івано-Франківськ, 2014р. 0,805
3 Гігієнічні вимоги та важливість їх дотри-мання співаками друк Методичні рекомен-дації для студентів-вокалістів мистець-ких навчальних за-кладів ІІІ-ІV рівня акредитації, Івано-Франківськ, 2015р. 2,75

Викладацьку роботу поєднує з науково-дослідною роботою, підготував та видав 3 репертуарні збірники та 10 навчально – методичних посібників. Серед них : «Українські народні пісні» в обробці для середнього голосу в супроводі фортепіано. Коломия: Вік, 2008. 31с. «Музична спадщина Ярослава Барнича в контексті сучасності» , Коломия: Вік, 2006. 38с., «Самостійна робота студентів при навчанні сольному співу». Коломия: Вік, 2011. 29с., «Робота артикуляційного апарату під час співу» . Коломия: Вік, 2012. 39с., «Правила поводження та основні поради співакам початківцям» Коломия: Вік, 2013. 42с., « Особливості початкового голосу на початковому етапі» Коломия: Вік, 2014. 29с., «Гігієнічні вимоги та важливість їх дотримання співаками». Коломия: Вік, 2015. 48с., та ін..

Поряд з викладацькою роботою брав участь у фестивалях та конкурсах займається концертною діяльністю.

З 1995 по 1998р. брав участь у Всеукраїнському фестивалі «Пісенний вернісаж» (м.Київ) , в 1996р.став володарем Гран-прі Міжнародного фестивалю « На хвилях Світязя». В жовтні 1997р. стає лауреатом І-ої премії Всеукраїнського фестивалю української патріотичної пісні «Воля-97». В травні 1998 року – Почесний гість на фестивалі української пісні «З мальованих криниць» який проходив в місті Кенштин (Польща).

Здійснює організаційну та виховну діяльність: член журі 2-8 фестивалів « На хвилях Світязя», 2-5 фестивалів дитячого естрадного мистецтва “Зорепад” 2009-2013рр, член журі 13 Міжнародного фольклорно-етнографічного фестивалю “Коломийка”,член оргкомітету 1-4 Всеукраїнських конкурсів молодих вокалістів ім. Ірини Маланюк.

Михайло Попелюк – член Асоціації діячів естрадного мистецтва України. Пісні у виконанні співака транслюються по телебаченню, і особливо часто можна слухати на українському радіо . Співпрацює з відомими поетами та композиторами України: А. Демиденком, В.Крищенком, С.Галябардою, С.Пушиком, О.Пляченком, А. Фіглюком, Є. Боднаренком і ін.

Як композитор написав більше двадцяти пісень на вірші : А. Демиденка «Найзаповітніша любов », С.Галябарди «Дівчинонько-доленько», А. Фіглюка «Повір мені», С. Пушика «Калинова печаль», Є . Гущина «На березі любові», «Я слухаю високі небеса» , «Забери мене в полон» і ін.

В творчому доробку три аудіо альбоми : «Квіти кохання»-1998 р., «Найзаповітніша любов»-2001р., «Калиновий розмай» 2009р.

Працює над виданням збірника власних пісень на вірші українських поетів. В планах також випуск нового аудіо-альбому