День студента в Україні

Міжнародний день студента

та

День студента в Україні

 

Що це за свято?

Роки студентства незрівнянні. Під час навчання в вищих навчальних закладах на студентів чекає стільки всього цікавого та непередбаченого. Потрібно все встигнути та знайти час не тільки на навчання, життя приватне, а й на веселощі та вечірки. Тільки за одну ніч студентові під силу і вивчити матеріал за весь семестр, і конспекти всі переписати, і диплом написати. В студентські роки здається, що немає нічого неможливого й весь світ грає найяскравішими барвами. Міжнародний день студентів було впроваджено на Всесвітньому конгресі студентів. Свято відзначається щорічно 17 листопада.

Як виникла ідея відзначати Міжнародний день студента та День студента в Україні?

На жаль, фундаментом дати святкування стали трагічні події 1939 року. В Чехії під час мирної демонстрації один зі студентів був важко поранений поліцією. Отримані ушкодження були несумісні з життям і студент помер.

Його смерть викликала ряд протестів невдоволених студентів, що привернули увагу окупаційної влади, яка своєю чергою розв’язала питання у свій спосіб. Під час наради з Адольфем Гітлером було прийнято закрити всі вищі навчальні заклади Чехії на три роки.

Під час протестів багато студентів було арештовано, більшість з них було відправлено до концтаборів, деякі з них були розстріляні. Гуртожитки були окуповані, солдати виганяли студентів на вулиці в одних піжамах під час досить холодної погоди.

День, коли були вчинені найстрашніші злочини проти студентів, назавжди залишився в історії. Це сталося 17 листопада.

В 1941 році Міжнародна Рада Студентів вирішила встановити день пам’яті трагічних подій і вирішили зробити 17 листопада міжнародним днем всіх студентів. Пам’ятний день відзначали на рівні ООН.

В наші дні цей день вже не трактується як трагедія, навпаки, цього дня відзначають свято молодості, веселого життя та відсутності дорослих проблем.

В України свято офіційно було впроваджено Леонідом Кучмою в 1999 році. З того часу українське студентство має свій «професійний» день.

Цікаві факти

    • У деяких країнах світу місцеві виші дотримуються дивної традиції «первісного крику». Студентам не забороняється виходити на вулицю та просто неба голосно дико репетувати впродовж 5-10 хвилин. Вважається, що так можна позбутися психологічного та емоційного напруження під час екзаменаційної сесії.
    • В університеті французького міста Нант дуже уважно поставилися до проблеми засинання студентів на лекціях. Тут створили спеціальну кімнату, де відвідувачі занять можуть відпочивати, розмовляти, слухати музику та навіть палити й обніматися. Французи вирішили, що «недосип» вимотує підлітковий організм.
    • Незвичайна традиція існує в університеті Джорджтауну. Місцеві студенти крадуть стрілки годинника з вежі Healy Hall, а потім відправляють Папі Римському. Зупинити крадіжки не можуть ані поліція, ані служби охорони. Тож 5-6 разів на рік вежа лишається без стрілок на годиннику.
    • Кубик Рубіка був створений угорським професором архітектури Ерне Рубіком. Спочатку він був задуманий як навчальний посібник для слухачів лекцій з архітектури, аби студенти краще зрозуміли принципи просторової уяви.
    • В університеті Прінстону в США викладачам не потрібно контролювати студентів під час здачі письмових робіт, бо ніхто не списує. У перший день навчання кожний студент дає клятву дотримуватися «Кодексу чесності» та бути високоморальним громадянином. Тому викладачам необов’язково бути в аудиторіях при здачі письмових робіт.

Міжнародний день студента та День студента в Україні