Історія

У червні 2002 року на базі ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника”, для продовження славних традицій Західного регіону України у галузі професійної музичної освіти, була створена кафедра виконавського мистецтва, що дало змогу залучити талановиту молодь до активної та наполегливої праці, удосконалення своїх природніх обдарувань, набуття професіоналізму.

Кафедра  готує фахівців зі спеціальності 025 “Музичне мистецтво” ОКР бакалавр,  магістр з присвоєнням кваліфікації: – артист оркестру,  камерного ансамблю,  викладач з фаху, артист-вокаліст, викладач сольного співу.

Кафедра виконавського мистецтва є одним з основних структурних підрозділів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Планує свою роботу відповідно до програми розвитку освітньої установи у взаємодії з науково-методичною радою Інституту мистецтв. Об’єднує викладачів, орієнтованих на творчу, дослідницьку, експериментальну діяльність.

Сьогодні кафедра тісно співпрацює з вищими музичними навчальними закладами України, Молдови, Польщі. Понад тридцять студентів, магістрантів, аспірантів кафедри є дипломантами та лауреатами престижних національних та міжнародних конкурсів у галузі виконавського мистецтва, в тому числі – чотори володарі гран-прі. Випускники кафедри працюють у провідних оркестрових та театральних колективах України, Угорщини, Польщі, Іспанії, Італії.