З Різдвом Христовим та прийдешнім Новим 2025 Роком!

Шановні колеги, студенти, аспіранти та випускники Кафедри виконавського мистецтва!

Щиро вітаємо вас з Різдвом Христовим та прийдешнім Новим 2025 Роком! Цей чарівний час завжди наповнений теплом родинного затишку, надією на краще і вірою в чудо.

Для нашого дружнього колективу науково-педагогічних працівників кафедри, які щоденно вкладають свою енергію, знання і талант у її розвиток, бажаємо миру, професійного зростання, творчого натхнення і радості від досягнень Ваших студентів. Адже саме завдяки Вам наша кафедра продовжує славні традиції виконавського мистецтва, зростає та процвітає.

Дорогі студенти та аспіранти, майбутнє української культури та науки, ми пишаємося Вашими досягненнями. Нехай кожен Ваш день буде наповнений яскравими подіями, творчими перемогами та постійним натхненням. Бажаємо вам невичерпної енергії, сміливих ідей і незламної віри у власні сили.

Нехай прийдешній рік принесе мир у наші домівки, теплі обійми близьких, тихі ночі без тривоги та світле небо над Україною. Хай збуваються всі заповітні мрії, а любов, гармонія і достаток оселяться в кожному серці. Разом ми здолаємо всі виклики, досягнемо нових вершин і наблизимо нашу спільну перемогу – перемогу світла і добра!

З найкращими побажаннями,
Кафедра виконавського мистецтва
Навчально-наукового інституту мистецтв
Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника

Успішно відбувся концертний проєкт “ІВАСЮКУ НАЗАВЖДИ 30”!

5 листопада 2024 року в Актовій залі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбувся особливий концертний проєкт, присвячений творчості легендарного українського композитора Володимира Івасюка.

У концерті взяли участь талановиті студенти-вокалісти Кафедри виконавського мистецтва:

Христина МИКИТИН

Соломія ВОЛОСЯНКО

Діана КОПИЛЬЧУК

Тетяна МАКОВІЙЧУК

Андрій МАКОВЕЙ

Вікторія ГОЯН

Арсен ТОРГОВЕЦЬКИЙ

Василь СЛОБОДЯН

Марина ЮРКІВ

Марія БАГРІЙ

Анастасія КАКАПИЧ

Ольга КУЦЕЛА

Музичний супровід забезпечив оркестр Навчально-наукового інституту мистецтв під керівництвом диригента Степана ЄДНАКА.

Авторка ідеї, заслужена артистка України Наталія ШЕВЧЕНКО

Сценаристка та режисерка Ксенія ШПАК

Концертмейстер Вікторії ЯКОВІЙЧУК

Хореографія та пластика Анна ХОЛОДНЯК та Ксенії ШПАК

Художнє оформлення та декорації Василь САЛАБАЙ

 

Запрошуємо на святковий концерт “Івасюку назавжди 30” – birthday party!

Кафедра виконавського мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника запрошує на святковий концертний проєкт “Івасюку назавжди 30” – birthday party!

5 листопада о 16:00 в Актовій залі університету відбудеться особливий музичний вечір, присвячений пам’яті легендарного українського композитора та поета Володимира Івасюка – митця, який створив понад 100 пісень та 53 інструментальні твори, вивівши українську пісню на всесвітню орбіту.

У програмі концерту:

  • Виступи талановитих студентів-вокалістів кафедри виконавського мистецтва;

  • Супровід оркестру Навчально-наукового інституту мистецтв;

  • Улюблені композиції Володимира Івасюка у сучасному аранжуванні

Творча команда проекту:

  • Авторка ідеї – заслужена артистка України, кандидат мистецтвознавства Наталія ШЕВЧЕНКО

  • Сценаристка та режисерка – Ксенія ШПАК

  • Диригент – старший викладач кафедри Степан ЄДНАК

  • Концертмейстер – провідний концертмейстер кафедри Вікторія ЯКОВІЙЧУК

Місце проведення: Актова зала університету (вхід з вул. В’ячеслава Чорновола)

Безсмертні хіти генія української естради, Володимира Івасюка,  заграють новими барвами у інтерпретації юних виконавців, студентів Прикарпатського університету!

Вхід вільний.

Анонс концерту студентів кафедри виконавського мистецтва

Вже вкотре Івано-Франківська філармонія імені Іри Маланюк гостинно відкриває двері талановитій молоді Кафедри виконавського мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

3 листопада о 17:00 в Івано-Франківській філармонії ім. Іри Маланюк відбудеться концерт в рамках проєкту “Молоді таланти Прикарпаття”, за участі студентів кафедри виконавського мистецтва разом із академічним камерним оркестром “Harmonia Nobile” під керівництвом народної артистки України Наталії Мандрики.

Даний проєкт є невід’ємною частиною співпраці кафедри та філармонії і є важливим кроком для наших студентів у їхньому професійному розвитку, адже виступ на великій сцені – це унікальна можливість отримати досвід публічних виступів та вдосконалити свою виконавську майстерність. Такий шлях до великої сцени був би неможливим без неоціненного внеску викладачів кафедри, які щоденно працюють над розвитком талантів молодих музикантів, передаючи їм свій досвід та знання.

Приходьте та підтримайте молодих виконавців!

З Днем працівників освіти!

Вельмишановний професорсько-викладацький склад та науково-педагогічні працівники кафедри виконавського мистецтва!

Китайська мудрість говорить: «Вчителі відкривають двері. Входиш ти сам». Ці слова відображають глибоку суть Вашої щоденної праці — Ви не просто даєте знання, Ви відкриваєте перед своїми студентами світ нових можливостей, мистецьких звершень і творчого самовираження. Кожен із Вас створює особливий простір, де народжується майбутнє, де молоде покоління знаходить свій шлях і торує власну життєву путь.

Ваша професія — одна з найпочесніших і найвідповідальніших. Ви формуєте не лише професійні навички, а й моральні якості, цінності, які стануть фундаментом для подальшого життя Ваших студентів. Ваше вміння знаходити підхід до кожного, надихати і підтримувати розвиток талантів — це безцінний дар, який впливає на формування справжніх майстрів своєї справи.

Сучасний світ змінюється надзвичайно швидко, і разом із ним змінюється роль викладача. Сьогодні Ви — не лише провідники знань, але й вічні учні, готові вчитися новому, визнавати свої помилки та розвивати власний потенціал. Цей взаємний процес навчання і є невід’ємною частиною успішної педагогічної діяльності.

Нехай Ваша професійна діяльність приносить вам радість і задоволення, нехай Ваші студенти завжди відкривають для себе нові горизонти на мистецькій ниві, а Ваша праця буде гідно оцінена суспільством. Ви — ті, хто формує майбутнє, і це варте найвищої поваги.

Зі щирими побажаннями натхнення та творчих злетів! Нехай кожен Ваш день приносить Вам вдячність від студентів та радість за їхні досягнення!

Відбувся звітний Концерт спеціалізації оркестрові струнні інструменти

Вчора, 18-ого червня 2024 року, у затишній Концертній залі музею Миколи Лисенка, відбувся звітний Концерт спеціалізації оркестрові струнні інструменти Кафедри виконавського мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника

В концерті взяли участь студенти класів професора, кандидата мистецтвознавства Юрія ВОЛОЩУКА, старшого викладача Романа ШИПТУРА, викладачки, кандидата мистецтвознавства Ірини БОРУХ та викладача Любомира ДЕЙЧАКІВСЬКОГО  Під вправний акомпанемент провідних концертмейстерів кафедри виконавського мистецтва Ірини ВАКАЛЮК та Лілії САМУЛЯК, виконавці продемонстрували багату та різножанрову музичну палітру творів українських і зарубіжних композиторів.

Запрошуємо на звітний Концерт спеціалізації оркестрові струнні інструменти

18 червня 2024 року запрошуємо на звітний Концерт спеціалізації оркестрові струнні інструменти Кафедри виконавського мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника

У концерті беруть участь студенти класів професора, кандидата мистецтвознавства Юрія ВОЛОЩУКА, старшого викладача Романа ШИПТУРА, викладачки, кандидата мистецтвознавства Ірини БОРУХ та викладача Любомира ДЕЙЧАКІВСЬКОГО

Чекаємо Вас з нетерпінням о 15.00 годині в приміщенні Концертної зали ім. Миколи Лисенка ДМШ №1 по вул. Незалежності, 46.

Перші кроки в науці: вітаємо Вікторію Гоян із успішним виступом на конференції!

Щиро вітаємо нашу студентку кафедри виконавського мистецтва, вихованку доцента кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва, кандидата мистецтвознавства Ірини ПАЛІЙЧУК з курсу “Музична критика” ОП “Сольний спів” першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 025 Музичне мистецтво Вікторію ГОЯН із першим науковим виступом на ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції “Естрадно-вокальне мистецтво: історія, теорія, практика”, яка відбулася 4 червня у ЗВО “Університет Короля Данила”.

Вікторія вразила всіх своєю доповіддю на тему “Рок-гурт “The HARDKISS” про війну”, де детально охарактеризувала останні роботи колективу – трек “Як ти?” та міні фільм “00:00”, які демонструють незламність та мужність нашого народу в надзвичайно важкий для країни, воєнний час.

Висловлюємо щиру подяку завідувачці кафедри естрадно-вокального мистецтва ЗВО “Університет Короля Данила”, кандидату мистецтвознавства, доценту Наталії Анатоліївні ТОЛОШНЯК за запрошення взяти участь у конференції!

Особлива подяка науковому керівникові, доценту Ірині ПАЛІЙЧУК, за професійну підтримку та наставництво, що допомогли Вікторії досягти цього успіху.

Вітаємо Вікторію та бажаємо нових творчих злетів і наукових здобутків!

Андрій Озарко здобув диплом лауреата І ступеня в ХІ Міжнародному полікультурному фестивалі-конкурсі «ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ ДИВОГРАЙ»

15-16 травня 2024 року на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі проводився ХІ Міжнародний полікультурний фестиваль-конкурс «ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ ДИВОГРАЙ».

«Міжнародний полікультурний фестиваль-конкурс «Переяславський дивограй», започаткований у 2013 р. як творча відповідь на культурний запит сучасної молоді в сфері музичного мистецтва, – говорить співголова жюрі, художній керівник-директор фестивалю-конкурсу, доктор мистецтвознавства Тетяна МАРТИНЮК, – Його метою є популяризація вокального та інструментального мистецтва в молодіжному середовищі, пошук та підтримка молодих талантів, естетичне залучення творчої молоді до світових та національних цінностей.»

«Глибоко переконаний в тому, що цей культурно-мистецький форум буде сприяти відкриттю нових обдарувань, збагаченню художніх і освітніх традицій, розвитку національної та міжнародної науково-творчої співпраці вузу-організатора фестивалю з навчальними закладами різних рівнів.» – так висловлюється голова оргкомітету, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі, доктор історичних наук, професор Віталій КОЦУР.

У номінації «Академічний вокал», за високий художній рівень виконавської майстерності, Диплом лауреата І ступеня здобув студент кафедри виконавського мистецтва освітня програма «Сольний спів» Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Андрій ОЗАРКО

Оргкомітет конкурсу нагородив почесними подяками за високу професійну майстерність викладача лавреата – професора кафедри виконавського мистецтва, народного артиста України Володимира ПІРУСА, та провідного концертмейстера кафедри, заслуженого діяча мистецтв України Владислава ПІРУСА.

 

Щиро радіємо успіхам Андрія і бажаємо йому творчих успіхів у майбутньому та нових перемог!

Дует наших студентів здобув Гран-прі на 17-ому онлайн Міжнародному конкурсі «Україна єднає світ» (м. Київ)

05 травня 2024 року проводився 17-ий онлайн Міжнародний конкурс «Україна єднає світ» (м. Київ). Сам конкурс був започаткований 1 вересня 2015 року, і традиційно проходив двічі на рік – в зимовий період у Києві, та у літній період у Скадовську. У зв’язку з повномасштабним вторгнення рф та окупацією міста Скадовська конкурс проводився в місті Києві.

Директор та організатор міжнародного конкурсу-фестивалю «Україна єднає світ» – Ощаповська Лариса Леонідівна за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та благодійного фонду «Україна об’єднує світ». До складу високоповажного журі увійшли справжні метри сцени, артисти, видатні хореографи та співаки –  Ада Роговцева — Герой України, народна артистка України, лауреат Премії ім. Т.Г. Шевченка, Наталія Шевченко — заслужена артистка України, Мирослав Петрик — заслужений артист України, Василь Данилюк — народний артист України, – які оцінювали майстерність учасників в номінаціях: «Вокал» (естрадний, народний, академічний), «Хореографія» (народна, сучасна, класична, дитяча), інструментальний та розмовний жанри, циркове мистецтво.
Мета фестивалю–конкурсу – виявлення та підтримка талановитої молоді, обмін творчими здобутками, розширення міжкультурних зв’язків, популяризація мистецької творчості, надання можливості самовираження, творчого спілкування, виявлення нових талантів, знайомства з різними зразками світової, національної культури і мистецтва. А також демонстрація і підтвердження професійної майстерності і кваліфікації керівників та педагогів, творчих колективів і виконавців.

Ми щиро вітаємо студентський дует у складі Андрія МЕЛЬНИКА(альт) та Віталія ГОГОЛЯ(скрипка), у Змішаній номінації – інструментальний жанр хлопці здобули Гран-прі конкурсу!

Привітальні слова лунають і на честь викладачів переможців – старшого викладача кафедри виконавського мистецтва Романа ШИПТУРА, та провідного концертмейстера кафедри Лілію САМУЛЯК. Оргкомітет конкурсу висловив Подяку за плідну, самовіддану працю, вагомий внесок в розвиток культури суспільства та естетичне виховання молоді.

 

Щиро радіємо успіхам Андрія та Віталія і бажаємо їм творчих успіхів у майбутньому та нових перемог!