Прем’єра, що звучить українською мовою!

12 червня о 18:00 в Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк відбудеться подія, яку ми так ретельно готували — постановка лірико-комічної опери Дмитра Бортнянського «СОКІЛ» (повна назва «Сокіл Федеріго дельї Альберігі») у виконанні студентів оперного класу Кафедри виконавського мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського (Карпатського) національного університету імені Василя Стефаника.

Згадувана постановка це не просто черговий творчий етап для наших студентів, а й вагомий символ відродження української музичної спадщини на філармонійній сцені. Адже опера прозвучить у перекладі українською мовою, здійсненому відомим перекладачем і науковцем Максимом Віталійовичем Стріхою. Саме мова є тим своєрідним ключем до глибшого відчуття, до переосмислення національного музичного спадку, до відкриття творчості Бортнянського сучасній українській аудиторії.

У виставі беруть участь:
Андрій МАКОВЕЙ, Надія МАРТИНІВ, Василь СЛОБОДЯН, Анастасія ТКАЧУК, Роман РІНАС, Тетяна МАКОВІЙЧУК, Арсен ТОРГОВЕЦЬКИЙ, Василь ЧИМЕРИС.

За диригентським пультом — Роман ДЗУНДЗА
Режисер-постановник — Тарас ВАСИЛЮК
Концертмейстер — Вікторія ЯКОВІЙЧУК
Консультант з вокалу — заслужений діяч мистецтв України, доцент Михайло СТЕФАНЮК

Ми з нетерпінням чекаємо на Вас!

12 червня, 18:00
Івано-Франківська філармонія

Анастасія Ткачук виборола І премію в номінації “Інтерв’ю” Всеукраїнського конкурсу “Арт-журналістика”

Успіх — це не випадковість, а результат наполегливої праці та натхнення!

Вже вкотре студенти дисципліни “Музична критика” під керівництвом кандидата мистецтвознавства, доцента Кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Ірини Степанівни ПАЛІЙЧУК виборюють перемоги у Всеукраїнському конкурсі “Арт-журналістика”, який проводить ХНУМ імені І.П. Котляревського.

Цьогоріч І премію в номінації “Інтерв’ю” здобула студентка Кафедри виконавського мистецтва — Анастасія ТКАЧУК

Щиро вітаємо нашу талановиту студентку та її наукового керівника з цією знаковою перемогою! Пишаємось вашими досягненнями!

Попереду — нові ідеї, натхнення, перемоги та інтерв’ю!

Відкриті заняття аспірантів зі студентами кафедри

Сьогодні, 14 квітня у рамках проходження педагогічної практики відбулися відкриті індивідуальні заняття із Фаху (оркестрові інструменти, саксофон) аспіранта другого року навчання кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Андрія ЯСЬКІВА зі студентом групи ММ-42(івм) кафедри виконавського мистецтва Назарієм КВІТЧУКОМ на тему «Робота над виконавськими та стильовими особливостями п’єси для саксофона “Маленький пастух” К. Дебюссі» та аспіранта третього року навчання кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Руслана ПАВЛЮКА зі студенткою групи ММ-22(івм) кафедри виконавського мистецтва Олександрою ЮРЦЕНЮК на тему «Образний зміст п’єси для саксофона-соло “Птах зі зламаним крилом” І. Тараненка».

Щиро вітаємо аспірантів Андрія ЯСЬКІВА та Руслана ПАВЛЮКА за якісно підготовлені, методично обґрунтовані та творчо насичені заняття. На розгляд глядацької аудиторії було продемонстровано не лише добру обізнаність у виконавських особливостях обраних творів, але й уміння адаптувати ці знання до потреб і рівня студентів, стимулюючи їхню інтерпретаційну ініціативу та виконавську самостійність.

Варто також відзначити, що зміст занять мав чіткий зв’язок із темами дисертаційних досліджень аспірантів, що безумовно свідчить про інтеграцію їхньої наукової та педагогічної діяльності. Такий підхід заслуговує на окрему увагу й схвалення.

Окремі слова подяки — науковому керівнику, кандидату мистецтвознавства, доценту кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Ірині Степанівні ПАЛІЙЧУК за наукову підтримку, методичне спрямування й розвиток дослідницького потенціалу аспірантів.

А також слова вдячності — творчому наставнику, заслуженому працівнику культури України, доценту кафедри виконавського мистецтва Олександру Юліановичу МЕЛЬНИКУ, чия педагогічна школа, безперечно, є важливим чинником формування виконавсько-педагогічного стилю обох аспірантів.

Майстер-клас з сольного співу

8 квітня 2025 року на базі Калуської дитячої музичної школи відбувся майстер-клас з сольного співу заслуженого діяча мистецтв України, доцента кафедри виконавського мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника — Стефанюка Михайла Павловича.

Учасниками майстер-класу стали талановиті юні вокалісти, студенти освітньої-програми “Сольний спів” спеціальності 025 “Музичне мистецтво” – Слободян Василь, Ткачук Анастасія, Торговецький Арсен, Маковійчук Тетяна.

Концертмейстер — Мельниченко Христина Петрівна

Захід став чудовою можливістю для молодих виконавців отримати цінні поради і настанови від професіонала та вдосконалити свої вокальні навички. Щиро дякуємо організаторам та учасникам за високий рівень підготовки і натхнення, яке панувало у залі!