Вишневська Світлана Валентинівна

кандидат мистецтвознавства,
доцент кафедри виконавського мистецтва
викладач дисциплін:
«Фах та концертно-камерний спів»
(Академічний та Естрадний спів),
«Вокальна педагогіка вищої школи»,

«Методика викладання фахових дисциплін у вищій школі»,

«Історична ретроспектива світових вокальних шкіл»,
«Вокальне мистецтво в системі культури»

Персональна інформаціяОсновні публікаціїДіяльністьКонтактиГалерея

Вишневська Світлана Валентинівна (03.11.1968), доцент, кандидат мистецтвознавства. Освіта – Львівська музична академія імені Миколи Лисенка (1994), кваліфікація – співачка, концертно-камерна співачка, викладач.

Вишневська С. Особливості традиційних форм хорового виконавства та їх вплив на бандурне мистецтво / С. В. Вишневська // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Серія: Мистецтвознавство / [за ред. О. С. Смоляка]. – Тернопіль: Вид.-во ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2014. – № 1. – С. 150–157.

Вишневська С. Корифеї вокального мистецтва Прикарпаття (до 40-річчя чоловічого вокального ансамблю «Легінь»). / С. В. Вишневська // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Серія: Мистецтвознавство / [за ред. О. С. Смоляка]. – Тернопіль: Вид.-во ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2014. – № 3. – С. 13–19.

Вишневська С. Еволюція духовних жанрів кобзарсько-лірницького репертуару. / С. В. Вишневська // Вісник Прикарпатського університету. Мистецтвознавство. – 2014. – Вип. 28–29. Ч. 2 – Івано-Франківськ : Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, 2014. – С. 40–45.

Вишневська С. В. Цікаві та маловідомі розвідки з життя вокального генія Івана Семеновича Козловського (до 115- ї річниці з дня народження) : Вокальне мистецтво: Історія. Сучасність. Перспективи. / ред. упор. Г. Карась. – Івано-Франківськ : Фоліант, 2015. – С. 22-33.

Вишневська С. Творчість співачки Іри Маланюк: історія та сучасність. Мистецтво. Культура. Освіта: збірник наукових праць Навчально-наукового Інституту мистецтв ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Випуск 2. Івано-Франківськ: Фоліант, 2019. С. 23-27.

Вишневська С. В. Родинне коло фундатора традицій фортепіанної школи Прикарпаття – Юрія Новодворського. Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка / [редактори-упорядники М. Пантюк, А. Душний, І. Зимомря]. Дрогобич: Видавничий дім «Гельветика», 2021. Вип. 39. Том 1. С. 90-95.

Вишневська С. В., Шевченко Н. С. Вплив знаменитих співаків діаспори на розвиток українського вокального виконавства. Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка / [редактори-упорядники М. Пантюк, А. Душний, І. Зимомря]. Дрогобич: Видавничий дім «Гельветика», 2021. Вип. 40. Том 1. С. 73-78.

Пірус В.С., Пірус В.С., Вишневська С.В. Маловідомі співаки української діаспори. Софія Романко-Муцак. Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка / [редактори-упорядники М. Пантюк, А. Душний, І. Зимомря]. Дрогобич: Видавничий дім «Гельветика», 2021. Вип. 42. Том 2. С. 44-49.

Шевченко Н., Вишневська С. Синтез співацьких манер у практиці професійного фольклорного колективу (на матеріалі репертуару Івано-Франківського національного академічного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія»). Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка / [редактори-упорядники М. Пантюк, А. Душний, І. Зимомря]. – Дрогобич: Видавничий дім «Гельветика», 2021. Вип. 43. Том 3. С. 66-71.

Керівництво постійно діючим студентським науковим гуртком «Виконавське мистецтво:  історія, сучасність, перспективи»

Керівництво студентами:
Галина Грицук, лауреат Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Зоряні мости», номінація – «Академічний вокал» (м.Івано-Франківськ, 2017 рік)
Галина Грицук – Лауреат І премії VІ Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Українська естафета творчості» (м.Івано-Франківськ, 2018р.)
Катерина Ших – лауреатка Міжнародного конкурсу мистецтв

“POLSKA GWIAZDA” (Варшава, Польша 22-26 лютого 2023 року) – I нагорода.

Член журі Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Зоряні мости» (2017-2019рр.)
Член журі 14-го Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Українська естафета творчості» (м.Івано-Франківськ, 2019р.)